logo-mini
2015-home-house-decor-decoration

Dekorasyonda 2015 Trendleri

Aksesuar Fikirleri (Kışa Hazırlık)

Kış geldi…

Moda renkleri içinizden geldiği gibi kullanabilirsiniz mevcut eşyalarınızda ufak dokunuşlar la kışa hazırlık yapabilirsiniz. Örnğin; koltuğunuzda ki kumaşı değiştirebilir ve içinde kahve sarı ve ya bordo tonlarını kullanarak tercih edebilirsiniz.

Duvarlarınızda Çiçekli duvar kağıtları 2015 trendi olarak yine yerini alacak buna göre tek duvarınızda yine ufak dokunuşlarla irirli ufaklı çiçek desenli duvar kağıdıyla aslında kıştan çok yine odanızda baharı yaşayabilirsiniz. Kırlent yastıklar ve stor perdelerle sedir köşeniz var ise hoş bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.

Dekorasyonda Bohem Modası

Kendine has bir tarzı olan Bohem; dağınık rengarenk kuralsız yaşam alanı olarak bilinir. Tüm zıt renkleri bir arada barındıran ve mekan da adeta renk cümbüşü ile yaşayabilirsiniz.

Akşam iş dönüşü o yorgunlukta uzanacağınız en önemli şey Kanepeniz, rahatlığını en iyi şekilde hissetmek isteyeceğiniz köşenizin Size has bir tarzı olmasına dikkat edersiniz işte Bohem tarzıyla hem şık hem de rengarenk kumaşlar ile Kanepenizi döşetebilirsiniz.

Çiçekler vazgeçilmezlerimiz arasında; her köşede yapay renkli çiçekler ile Salonunuza canlılık verebilirsiniz. 2015’in ilk aylarından itibaren ev aksesuarlarında yeni trendler üfleme cam aksesuarlar olcak gibi görünüyorlar. Salonda mumluklar ya da çiçeklikleriniz ve ya küçük obheler olsun, yatak odanızda abajurunuz renkli camlardan oluşan ve kumaşla bütünleşen aksesuarlarla evinizi süsleyebilirsiniz.

2014’ten kalan ve 2015’te de tüm mekanlarda country furyası devam edicek sene boyunca dekorasyonda gözümüz alışagelmiş mekanları belkide evimizde hatta her köşemizde göreceğiz.

evimhazirdergi3

Evimizi geniş göstermek için neler yapabiliriz?

Öncelike odalarımız normalinden daha küçük ise asla koyu renkler kullanmamalıyız. Sanırım yaşam alanımızın karamsar bir görüntüyle boğulmasını istemezsiniz. Bir duvarımızda çok beğendiğimiz bir rengin bir ton koyusuyla ya da bir duvarda açık tonlarda duvar kağıdı ile uygulama yapabilirsiniz.

Odanızda tavan yüksekliğiniz oldğundan düşük ise duvar rengi ile tavanı ayn ırenk yaparak odanızın daha yüksek olmasını sağlayabilirsiniz.

Çok eşyadan kaçının; mekanda ne kadar çok eşya olursa yaşama alanınızda o kadar çok sıkışabilirsiniz.

Genel olarak tüm halı ve perdelerinizde açık tonlar tercih etmelisiniz. Aksesuarlarınızda renklerndirme yaparak mekanınızı canlandırabilirsiniz.

Son olarak Perde; günümüzde dekorasyonda önemli bir yeri olan perdelerimizin 2015’te trend yine stor ve rustik olarak karşımıza sıkça çıkacaktır.

İç Mimar Gülden Bayraktar
Decozoom Interioar Design & Application


Bir Yorum Yaz